تبلیغات
جالب انگیز - خبر روز
جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان
آخرین های پاتوق
Last Weblog
لینکدونی
Last Weblog
آگهی
_

 

 

 

 

لینک 20
20 ink
آمار
Information

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آگهی
Advertisement
خبر روز

          

 تنبیه سینماهای متخلف در اكران ''گشت ارشاد'' و ''خصوصی''

فیلم نیوز:  مدیركل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه ای، از تنبیه سینماهای متخلف در توقف اكران فیلم های سینمایی ''گشت ارشاد'' و ''خصوصی'' خبر داد.

سیدعلیرضا سجادپور در برنامه ''برداشت هفتم'' رادیو گفت وگو، افزود: فیلم سینمایی ''نارنجی پوش'' به رغم اعلام برخی رسانه ها، پروانه نمایش داشت و سه بار برای این اثر سینمایی پروانه نمایش صادر شده است.

وی یادآور شد: كاری كه حوزه هنری و شهرداری تهران در قبال توقف اكران فیلم های ''خصوصی'' و ''گشت ارشاد'' انجام دادند، موج سواری بود كه با بخش های متخلف، بطور حتم برخورد می شود.

مدیركل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه ای گفت: "توقف اكران ''خصوصی'' و ''گشت ارشاد'' در سینماها باید با اطلاع شورای صنفی نمایش فیلم و نماینده ما در این شورا صورت می گرفت و توقف اكران این دو اثر سینمایی حتی پس از اطلاعیه ما قانونی نیست و در حال بررسی هستیم و مطمئنا سینماهایی كه این اقدام غیرقانونی را انجام دادند، تنبیه خواهند شد. "

سجادپور، اقدام حوزه هنری و شهرداری تهران در توقف اكران دو اثر سینمایی را فراقانونی دانست و ادامه داد: "از ابتدای سال 91 باید با این اقدامات فراقانونی مقابله كنیم تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در سینمای ایران نباشیم. "

وی گفت: "بنا به مصلحت هایی كه در سازمان امور سینمایی صورت گرفت، تصمیم گرفتیم اكران این دو اثر سینمایی را كمی محدود كنیم اما این دو اثر توقیف نیستند. "

هادی منبتی مدیر عامل موسسه تصویر شهر نیز در این برنامه یادآور شد: "پروانه نمایش فیلم سینمایی ''نارنجی پوش'' در كشوی میز آقای سجادپور مانده بود و این پروانه به دست مسوولان این اثر سینمایی برای اكران نرسیده بود. "

وی گفت: "پروانه نمایش فیلم ''بوسیدن روی ماه'' نیز اواخر سال 90 صادر شد و این در حالی بود كه دیگر آثار سینمایی قرارداد خود را برای اكران نوروزی با سالن های سینمایی منعقد كرده بودند."

مدیرعامل موسسه تصویر شهر تاكید كرد: "قرارداد فیلم های ''خصوصی'' و ''گشت ارشاد'' با سالن های سینمایی شهرداری برای دو هفته بود و از اكران ''گشت ارشاد'' در این سینماها تنها سه روز باقی مانده و در عین حال اكران ''خصوصی'' در این سالن ها به پایان رسیده بود. "

منبتی گفت: "اخلاقیات جامعه، قانون نوشته شده ای نیست، البته در این باره بیشتر به فیلم ''خصوصی'' اشاره دارم و بر اساس اخلاقیات جامعه عمل كردیم. "

سعید سهیلی كارگردان فیلم سینمایی ''گشت ارشاد'' نیز در این برنامه با تقدیر از وزیر ارشاد و رییس سازمان امور سینمایی به خاطر حمایت از فیلم ''گشت ارشاد'' افزود: "بسیاری از افراد روحانی پس از تماشای این اثر سینمایی، به خاطر رفتارهایی كه با ''گشت ارشاد'' صورت گرفت با من ابزار همدردی كردند."

وی در واكنش به صحبت های منبتی درباره توقف اكران فیلم ''گشت ارشاد'' گفت: "ممانعت از اكران فیلم سینمایی ''گشت ارشاد'' حتی اگر یك سانس از نمایش عمومی آن در سالن های شهرداری باقی مانده باشد، خلاف قانون است. "

كارگردان فیلم سینمایی ''گشت ارشاد'' خطاب به مدیرعامل موسسه تصویر شهر افزود: "شما فقط مصاحبه می كنید و دستورات بالا را اجرا می كنید؛ شما برای برداشتن این فیلم نیاز به قانون دارید؛ فیلم من پروانه ساخت و نمایش داشته و نامزد دریافت سیمرغ بوده است. "

سهیلی تاكید كرد: بسیاری از متدینین فیلم ''گشت ارشاد'' را پسندیده اند و آن را اثری مطلوب می دانند.


طبقه بندی: سینمای ایران،
پست : 35 , نظرات () , ارسال توسط آراد . >>>> داغ کن - کلوب دات کام
چت روم وبلاگ
chat box
EveryWhereChat Free Flash Chatrooms